انتشار رسمی اندروید ۵

بالاخره انتظارها به پایان رسید و اندروید ۵ یا L در تاریخ چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ بصورت رسمی بر روی گوشی های نکسوس منتشر شد. در ابتدا طبق گفته های خود گوگل این نسخه اندروید در اسمارت فون های خود گوگل یعنی خانواده نکسوس در دسترس می باشد و در ماه های آینده در دسترس دیگر برندها و مدل های گوشی موبایل است. در ادامه مطلب در مورد ویژگی های اندروید ۵ یا L بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اندروید ۵ که به گفته تیم توسعه‌دهندۀ آن بزرگترین و بلندپروازانه‌ترین نسخۀ منتشر شده از اندروید تا به امروز است، انبوهی از تغییرات، بهبودها و قابلیت‌های جدید را برای کاربران و توسعه‌دهندگان به ارمغان خواهد آورد. از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر ظاهر سراسری سیستم‌عامل بر اساس زبان طراحی جدید گوگل، بهبودهایی در سیستم اعلان‌ها یا notification‌ها، تغییراتی ظاهری در multitasking، برخی قابلیت‌های امنیتی جدید، بهبود مصرف و مدیریت شارژ باتری، ارائه ۵ هزار API جدید برای توسعه‌دهندگان، و بسیاری قابلیت‌ها و بهبودهای دیگر اشاره نمود که در ادامه این مطلب به معرفی و تشریح برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

رابط کاربری مبتنی بر Material Design

واضح‌ترین و جذاب‌ترین تغییر اندروید در نسخه ۵، رنگ و روی تازه‌ای‌ست که زبان طراحی جدید گوگل با نام Material Design به آن داده است. گوگل با معرفی این زبان طراحی در کنفرانس I/O 2014، اعلام نمود که این فلسفه جدید طراحی به تدریج رابط کاربری محصولات مختلف این شرکت از جمله سیستم‌عامل اندروید را تحت تاثیر قرار داده و تجربه کاربران را در استفاده از سرویس‌های گوگل ارتقا خواهد بخشید. حال پس از چند ماه انتظار بالاخره سیستم‌عامل اندروید آمیخته شده با متریال دیزاین به دست کاربران خواهد رسید.

Google-Android-5-Lollipop_02

این رابط کاربری جدید با حفظ سادگی و اختصار، سعی در ایجاد یک فضای سه‌بعدی با کمک سایه‌ها و جلوه‌های نوری دارد. همچنین طبق اصول طراحی مدرن، محتوا در کانون توجه قرار گرفته و از حواشی زاید پرهیز گردیده است. در سرتاسر این رابط کاربری جدید، خصوصا در اطراف متن‌ها استفاده فراوانی از فضاهای سفید گردیده است. حرکات و انیمیشن‌ها به دقت و با جزئیاتی زیبا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معنادار بوده و کاربر بتواند با مشاهده آن‌ها، ماهیت عناصر مختلف و روابط بین آن‌ها را حس نموده و فراگیرد. این تغییرات ظاهری بی‌سابقه در اندروید موجب گردیده است تا رابط کاربری آن نسبت به گذشته به مراتب جذاب‌تر، رنگارنگ‌تر، طبیعی‌تر و روان‌تر به نظر برسد. بنا به توصیف گوگل از سیستم‌عامل جدیدش، حرکات هدفمند و روان، عناصر بصری آشنا و ساختار طبیعی و ملموس تعامل کاربر با سیستم‌عامل، کار کردن با اندروید را بسیار راحت‌تر و دلپذیرتر از گذشته خواهد نمود.

اعلان‌ها یا notification ها

قسمت اعلان‌ها نیز مطابق با الگوی متریال دیزاین تغییر چهره داده و هر اعلان در قالب یک کارت ظاهر می‌گردد. اکنون این کارت‌ها علاوه بر قسمت اعلان‌ها — که با کشیدن انگشت از بالای صفحه به سمت پایین ظاهر می‌گردد –، همچون iOS بر روی صفحه قفل گوشی نیز قابل رویت و پاسخگویی خواهند بود. علاوه بر این به منظور اجتناب از شلوغ شدن صفحه قفل با اعلان‌های کم اهمیت و یا قرار گرفتن اطلاعات شخصی در معرض دید دیگران، کاربر قادر خواهد بود نوع اعلان‌هایی که می‌توانند در این قسمت ظاهر شوند را مشخص نماید. طبق ادعای گوگل، اندروید قادر خواهد بود اعلان‌هایی را که برای کاربر از اهمیت بیشتری برخوردارند شناسایی و اولویت‌دهی نموده، و موارد کم‌اهمیت‌تر را مخفی نماید. همچنین برای سازماندهی بیشتر، اعلان‌ها در قالب دسته‌هایی بر اساس اپلیکیشنی که آن‌ها را ایجاد نموده است، گروه‌بندی می‌شوند.

Google-Android-5-Lollipop_03

در این نسخه از اندروید، هنگام استفاده از گوشی کاربر می‌تواند به محض رسیدن هر اعلان از طریق بنری که در بالای صفحه ظاهر می‌گردد از محتوای آن مطلع گردیده، در صورت تمایل به کمک کنترل‌های موجود بر روی همان بنر به آن پاسخ داده و یا با صرف نظر از آن، بدون وقفه به کار خود ادامه دهد. به عنوان مثال چنانچه در هنگام مرور وب، تماشای یک فیلم و یا پخش موسیقی با تلفن همراه کاربر تماس گرفته شود، تماس ورودی از طریق بنری در بالای صفحه به اطلاع او رسیده و این امکان را خواهد داشت تا بدون خروج از برنامه جاری رد تماس نموده، تماس را بدون پاسخ گذاشته و یا به آن پاسخ دهد — که البته در حالت آخر پخش صدا و تصویر در اپلیکیشن جاری موقتا متوقف خواهد شد –. همچنین امکانی شبیه به قابلیت “Do Not Disturb” در iOS نیز برای کابران اندروید آبنبات چوبی فراهم گردیده است. بدین صورت که کاربر می‌تواند دستگاه خود را در یکی از سه حالت “None”، “Priority” و یا “All” قرار دهد. در حالت اول هیچ‌گونه مزاحمت و سر و صدایی از سوی دستگاه اندرویدی کاربر ایجاد نشده و در حالت سوم — که همان حالت طبیعی‌ست — تمامی اعلان‌ها به اطلاع کاربر خواهد رسید. اما در حالت دوم که جالب‌تر و کاربردی‌تر به نظر می‌رسد، کاربر امکان اولویت‌دهی به اشخاص و اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را خواهد داشت تا بدین ترتیب به جز اعلان‌هایی که برای او از اهمیت بالایی برخوردارند، مزاحمت و اعلان دیگری از سوی دستگاه خود دریافت ننماید.

به اشتراک‌گذاری دستگاه

امکان تعریف چندین نام‌کاربری برای یک دستگاه که از نسخه ۴٫۲ برای تبلت‌ها فراهم گردیده بود، اکنون همراه با برخی بهبودها و قابلیت‌های جدید برای گوشی‌های هوشمند نیز قابل استفاده خواهد بود. بدین ترتیب مالک یک دستگاه اندرویدی می‌تواند حساب‌های کاربری مختلفی برای همسر، فرزند، دوست و یا همکار خود ایجاد نموده و تنظیم نماید که هر کدام به چه اپلیکیشن‌ها و تنظیماتی از دستگاه دسترسی داشته باشند. یک حالت پیش‌فرض هم برای مهمان در نظر گرفته شده است که در این حالت تنها امکانات و بخش‌های بسیار محدودی از دستگاه قابل دسترسی خواهند بود. دیگر قابلیت جالبی که بدین ترتیب فراهم گردیده، این امکان است که کاربران اندروید در صورت به همراه نداشتن دستگاه خود می‌توانند با استفاده از اکانت گوگل خود به هر دستگاه دیگری که مجهز به اندروید ۵ باشد وارد گردیده و علاوه بر استفاده از امکانات اولیه دستگاه، به بسیاری از اطلاعات خود از جمله شماره‌‌ تماس‌ها، پیام‌ها، رویدادها و عکس‌هایی که بر روی سرورهای گوگل ذخیره شده‌اند، دسترسی یابد.

تغییرات و بهبودهای مربوط به شارژ باتری

Google-Android-5-Lollipop_04

‌مدتی‌ست که گوگل مجموعه اقداماتی را در قالب پروژه “Volta” به منظور بهینه‌سازی مصرف باتری آغاز نموده، که نتیجه این بهبودها را در آبنبات چوبی شاهد خواهیم بود. بخشی از این بهبودها عمومی بوده و در مصرف بهینه شارژ باتری توسط سیستم‌عامل نقش خواهند داشت. بخشی دیگر از این قابلیت‌های کاهش مصرف شارژ ، با قرار گرفتن سیستم‌عامل در حالت “Battery Saver” فعال گردیده و به ادعای گوگل قادر خواهند بود تا سقف ۹۰ دقیقه به مدت زمان دوام شارژ باتری بیافزایند. کاربر قادر خواهد بود این حالت را به صورت دستی فعال نموده و یا تنظیم نماید تا در هنگام کاهش میزان شارژ تا حدی مشخص فعال گردد. همچنین ابزار جدیدی با نام “Battery Historian” برای توسعه‌دهندگان فراهم گردیده است که امکان مشاهده چگونگی مصرف باتری توسط اپلیکیشن‌ها و اجزای سخت‌افزاری مختلف را در هر زمان میسر می‌سازد. از دیگر قابلیت‌های جدید مرتبط با شارژ باتری می‌توان به امکان مشاهده مدت زمان باقیمانده تا پایان شارژ باتری و همچنین مدت زمان باقیمانده تا شارژ کامل در شرایط متصل بودن دستگاه به شارژر اشاره نمود.

بخش تنظیمات سریع

قسمت تنظیمات سریع یا Quick Settings هم متاثر از زبان طراحی جدید گوگل تغییر چهره داده و با کشیدن همزمان دو انگشت از بالای صفحه به سمت پایین، منوی تنظیمات سریع را که شامل کنترل‌هایی برای WiFi، Hotspot، GPS، Bluetooth، چراغ قوه و مواردی دیگر است، مشاهده خواهید نمود. مشابه آنچه پیش‌تر در iOS مشاهده نموده بودیم، اکنون در اندروید هم امکان تغییر میزان روشنایی صفحه توسط کاربر بدون نیاز به غیرفعال نمودن قابلیت “تنظیم روشنایی خودکار”، فراهم گردیده است.

Google-Android-5-Lollipop_05

دیگر قابلیت‌ها و تغییرات

قسمت Multitasking تغییر شکل یافته و در منوی مربوطه که در نسخه‌های قبلی به صورت یک لیست ظاهر می‌گردید، اپلیکیشن‌های جاری — که در پس‌زمینه در حال اجرا و یا نیمه متوقف هستند — را به صورت پشته‌ای از کارت‌ها مشاهده خواهید نمود. مشابه این ساختار را پیش‌تر در حالت مرور تب‌های باز در اپلیکیشن مرورگر کروم برای اندروید دیده بودیم.

گوگل در نسخه جدید اندروید راه جدیدی برای باز نمودن قفل دستگاه ارائه نموده است. به این صورت که کاربر با استفاده از این قابلیت می‌تواند با اتصال و معرفی یک ابزار جانبی شخصی که با استفاده از Bluetooth و یا NFC به دستگاه اندرویدی متصل می‌شود (همچون هندزفری و یا یک ساعت هوشمند)، قفل صفحه را تنظیم نماید تا به محض اتصال و نزدیک شدن آن ابزار جانبی به دستگاه اندرویدی مورد نظر، قفل صفحه دستگاه به صورت خودکار باز شود.

با قابلیت کاربردی دیگری، کاربر خواهد توانست با استفاده از NFC و چسباندن دستگاه جدیدش به دستگاه قدیمی‌تر — که البته هر دو مجهز به نسخه ۵ و یا بالاتر از اندروید هستند –، اطلاعات، تنظیمات و حساب‌های کاربری خود را به دستگاه جدید منتقل نماید.

در زمینه عکس‌برداری نیز قابلیت‌های حرفه‌ای جدیدی اضافه شده اند، از جمله پشتیبانی از تصاویر خام (raw image)، کنترل‌های جدیدی برای تنظیم فلش، لنز و سنسور دوربین، و همچنین امکان عکس‌برداری با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه و با رزلوشن کامل.

در اندروید ۵ انتقال اتصال اینترنت از WiFi به Data به مراتب بهتر صورت گرفته و کاربران خواهند توانست در میان یک مکالمه صوتی یا تصویری مبتنی بر اینترنت، جابجا گردیده و با خروج از منطقه پوشش WiFi، در صورت فعال بودن Data، بدون بروز وقفه و قطع شدن مکالمه جاری بصورت خودکار از اینترنت اپراتور مخابراتی خود برای ادامه مکالمه استفاده نمایند.

از دیگر تغییرات و بهبودها می‌توان به پشتیبانی از پردازنده‌های ۶۴ بیتی، بهبود الگوریتم جستجوی دستگاه‌های بلوتوث و پشتیبانی اندروید از زبان‌های جدیدی که اکنون مجموعا به بیش از ۶۸ زبان می‌رسند، اشاره نمود.

در انتها لازم به ذکر است که اندروید آبنبات چوبی با تغییرات و قابلیت‌های جدید فراوانی همراه گردیده که در این مطلب سعی شد به مهم‌ترین آن‌ها پرداخته شود.

منبع: Mobile.ir

 
نظر خود را برای ما و دیگران به اشتراک بگذارید!

20 گیگابایت هاست رایگان 100% رایگان back link backlink back link چیست Backlink چیست cms توضیح cms رایگان cms پارس وب cms چیست Content Management System Conversion Rate Optimization cpanel download wordpress 5 fatclient چیست free back link free cms Free Domain free domain register free دامنه freshness گوگل Game on Homepage mozilla Google Keyword Tool host هاست how setup wordpress HTML5 فارسی Humble Bundle persian backlink website seo title سایت seo سایت seo وبلاگ server side caching چیست template cms چیست title Title در سئو Title چیست؟ web cms چیست what is cms wp-admin 404 xml چیست xslt چیست آخرین تغییرات سئو آخرین تغییرات سئو جدید گوگل آدرس سایت رایگان آموزش html آموزش HTML5 آموزش افزایش نرخ تبدیل سایت آموزش اینستال وردپرش آموزش بارگزاری وردپرس آموزش بالا بردن امنیت وب سایت آموزش بالا بردن سرعت لود سایت آموزش برندینگ اینترنتی آموزش بک لینک رایگان آموزش تصویر به تصویر وردپرس آموزش تصویری نصب وردپرس آموزش تصویری وردپرس آموزش ثبت سایت در dmoz آموزش ثبت سایت در دایرکتوری dmoz آموزش ثبت وبلاگ در گوگل وب مستر آموزش خبرنامه آموزش دامنه آموزش رایگان سئو آموزش رنگ سازمانی وب سایت آموزش سئو آموزش سئو عنوان مطالب آموزش سئو مطلب آموزش سئو کردن سایت آموزش سئو گوگل وبمستر آموزش ساخت ایمیل cpanel آموزش ساخت ایمیل در سی پنل آموزش ساده وردپرس آموزش طراحی HTML5 آموزش قوی کردن سایت آموزش قوی کردن وبلاگ آموزش مرحله به مرحله وردپرش آموزش مطالب مفید سئو آموزش نصب cms آموزش نصب وردپرس آموزش هاست آموزش هک نشدن آموزش ورود به cpanel آموزش ورود به هاست آموزش ورود به هاست سی پنل آموزش کلیدی سئو آموزش گام به گام وردپرش آموزش گوگل وبمستر آپدیت اندروید 5 آپدیت سرچ گوگل آپلود ارتقا امنیت سایت ارزش بک لینک ارسال خبر نامه اسناد cms اسکریپت بازی فایرفاکس افزایش ترافیک افزایش ترافیک سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت وردپرس افزایش سرعت لودینگ افزایش نرخ تبدیل امنیت سایت امنیت سایت چیست؟ امنیت سایت یعنی چه؟ امنیت هاستینگ امنیت وب سایت انتخاب رنگبندی سایت انتخاب رنگ سایت انتشار اندروید 5 انتشار اندروید lollipop انتشار اندروید L بر روی نکسوس 5 انتشار خبرنامه اندروید 5 اندروید 5 lollipop اندروید 5 اومد اندروید 5 برای نکسوس اندروید L اندروید lollipop اندروید L برای نکسوس 5 اندروید آب نبات چوبی اندروید م انشار اندروید l اهمیت Title Post اهمیت بک لینک در سئو اهمیت خبرنامه اهمیت رنگبندی در طراحی سایت اهمیت رنگبندی در طراحی وب سایت اهمیت رنگ در طراحی اهمیت رنگ در طراحی سایت اهمیت رنگ در طراحی وب سایت اهمیت رنگ سازمانی اهمیت عنوان در سئو ايميل ایجاد بک لینک ایجاد سایت صرافی ایمیل اکانت رایگان ایمیل تحت دامین رایگان ایمیل دامنه رایگان ایمیل دامین رایگان ایمیل رایگان ایمیل رایگان دامنه ایمیل روی سایت ایمیل مفتی دامنه ایمیل هاست رایگان اینترنتی محصول اینستال وردپرس بازاریابی الکترونیک بازی آنلاین بازی در صفحه اصلی فایر فاکس بازی در فایرفاکس بازی در موزیلا بازی فایرفاکس بازی موزیلا بالا بردن آمار بالا بردن امنیت سایت بالا بردن امنیت وبلاگ بالا بردن امنیت پنل سایت بالا بردن سرعت بالا بردن سرعت لود سایت بالا رفتن امنیت سایت بالا نیامدن wp-admin وردپرس بدون تبلیغات برندسازی اینترنتی بنر 3 گوش محرم بنر تسلیت برای ویلاگ بنر تسلیت محرم بنر تسلیت محرم برای وبلاگ بنر سه گوش محرم بهبود سرعت بارگزاری سایت بهبود سرعت بالا آمدن سایت بهبود سرعت لود سایت بهبود سرعت لود سایت وردپرس بهترین سرویس دهنده ایرانی بکلینک بک لینک بک لینک dofollow بک لینک nofollow بک لینک آموزش بک لینک آپارات بک لینک توضیح دهید بکلینک رایگان بک لینک رایگان بک لینک سئو بک لینک سایت بک لینک فارسی بک لینک فیری بکلینک فیس نما بک لینک مجانی بک لینک محبوب بک لینک مفتی بک لینک مناسب بک لینک وب سایت بک لینک چیست بک لینک کلوب بک لینک گوگل بک لینگ رایکان تبدیل خبرنامه چاپی به الکترونیک تحقیق سئو ترفند بالا بردن سرعت لود سایت ترفند طراحی قوی سایت ترفند قوی سایت ترفند قوی کردن سایت تصویر HTML5 تغییر سرچ گوگل تفاوت داینامیک و استاتیک تفاوت سایت استاتیک و داینامیک تهیه الگو برای خبرنامه توضیح بک لینک تولید خبرنامه الکترونیک تکنیک سئو مفهومی ثبت دامنه رایگان ثبت در موتور جستجو ثبت در گوگل ثبت در گوگل وب مستر ثبت رایگان دامین ir ثبت سایت در dmoz ثبت سایت در جستجو ثبت سایت در موتور جستجو ثبت سایت در گوگل ثبت سایت در گوگل وب مستر ثبت وبلاگ ثبت وبلاگ در موتور جستجو ثبت وبلاگ در گوگل جلوگیری از هک خبرنامه خبرنامه الکترونیک خبرنامه سازمانی خبرنامه سایت خبرنامه وب سایت خبرنامه چاچی خبرنامه چیست داشتن رنگ سازمانی داشتن رنگ سازمانی وب سایت داشتن سایت قدرتمند دامنه دامنه .com دامنه .tk دامنه cz.cc دامنه رایگان دامنه رایگان ir دامنه شخصی دامنه مجانی دامنه مجانی آی آر دامنه پارس وب دامنه چیست دامین رایگان دامین مجانی دامین مفتی دانلود اندروید L دانلود طراحی سایت معماری دانلود وردپرس دانلود وردپرس 5 دانلود وردپرس version 5 دانلود وردپرس ورژن 5 در نظر گرفتن نیاز مخاطبین سایت دریافت وردپرس 5 ديتابيس راه اندازی خبرنامه راه های بالا بردن امنیت سایت راه های تقویت سایت راه های گوگل وب مستر رايگان رشته طراحیش صفحات وب علمی کاربردی رفع مشکل wp-admin وردپرس رفع مشکل wp-login وردپرس رنگبندی در طراحی رنگبندی طراحی سایت رنگبندی وب سایت رنگ در طراحی رنگ سازمانی سایت رنگ قالب سایت رنگ مرتبط به سایت سئو سئو google keyword سئو از طریق گوگل وب مستر سئو بلاگ سئو بک لینک سئو تهران سئو جدید گوگل سئو رایگان سئو سایت سئو سایت خود سئو سر تیتر سایت سئو سرتیتر سایت سئو عنوان مطلب سئو مفهومی سئو وبلاگ سئو و فواید آن سئو پارس وب سئو کردن google keyword سئو کردن سایت سئو گوگل سئو گوگل جدید سئوی بک لینک سئوی عنوان ساخت ایمیل با آدرس دلخواه ساخت ایمیل در cpanel ساخت ایمیل رایگان روی دامنه دلخواه ساخت بک لینک ساخت سایت مجانی ساخت هاست مجانی سازماندهی رنگ سایت سایت آگهی سایت آگهی رایگان سایت استاتیک سایت بک لینک سایت تبلیغات رایگان سایت تبلیغاتی سایت خود را محبوب کنید سایت خود را معروف کنید سایت داینامیک سایت داینامیک طراحی سایت رایگان سایت ساخت ایمیل دامنه سایت ساز رایگان سایت سازمان پرتال سایت سازمانی چیست؟ سایت شاپینگ سایت طراحی صنعتی ایرانی سایت طراحی صنعتی دانشگاه تهران سایت طراحی غرفه سایت طراحی غرفه های نمایشگاهی سایت فروشگاه سایت فروشگاهی سایت قوی محبوب سایت مجانی سایت محبوب سازی سایت مفتی سایت نمایشگاه سایت نیازمندی سایت پرداخت آنلاین سر تیتر مطلب سرعت لود سایت سرور رایگان سرویس ایمیل و دامنه رایگان سفارش طراحی سایت معماری سورس HTML5 سیستم مدیریت سایت سیستم مدیریت محتوا رایگان سیستم مدیریت محتوا چیست شئو گوگل شرایط بک لینک صفحه اصلی فایر فاکس طراح HTML5 طراح سایت HTML5 طراح سایت آتلیه طراح سایت رایگان طراح سایت شرکتی طراح سایت علم طراح سایت علمی طراح سایت عکاسی طراح سایت مفتی طراح وب سایت علمی طراحي سايت صنعتي طراحي سايت معماري طراحی HTML5 طراحی آگهی رایگان طراحی تبلیغات رایگان طراحی تحلیل سایت معماری طراحی حرفه ای سایت طراحی حرفه ای وب سایت طراحی رنگ سایت طراحی سایت طراحی سایت HTML5 طراحی سایت scientific طراحی سایت آتلیه طراحی سایت آتلیه عکاسی طراحی سایت آثار طراحی سایت آگهی طراحی سایت استاتیک طراحی سایت تبلیغاتی طراحی سایت تجربی طراحی سایت ثبت آگهی طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت داینامیک طراحی سایت رایگان چیست؟ طراحی سایت رستوران طراحی سایت رستوران ارزان طراحی سایت سازمان طراحی سایت سازمان رایگان طراحی سایت سازمانی طراحی سایت سازمانی رایگان طراحی سایت ساندویچی طراحی سایت شاپینگ طراحی سایت شاپینگ آنلاین طراحی سایت شخصی طراحی سایت شخصی با html طراحی سایت شخصی با php طراحی سایت شخصی رایگان طراحی سایت شرکت طراحی سایت شرکت علمی طراحی سایت شرکت مواد غذایی طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی رایگان طراحی سایت صبحانه طراحی سایت صراف طراحی سایت صرافي طراحی سایت صرافی طراحی سایت علم طراحی سایت عکاس حرفه ای طراحی سایت عکاسی طراحی سایت عکاسی در تهران طراحی سایت عکس طراحی سایت غذا طراحی سایت غذا فروشی طراحی سایت غذایی طراحی سایت غرفه نمایشگاه طراحی سایت فروش آنلاین طراحی سایت فروش آنلاین محصول طراحی سایت فروش آنلاین کالا طراحی سایت فروش غذا طراحی سایت فروشگاه طراحی سایت فروشگاه آنلاین طراحی سایت فروشگاه اینترنتی طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت فست فود طراحی سایت قوی طراحی سایت قوی رایگان طراحی سایت مجانی طراحی سایت مجله علمی طراحی سایت معماری طراحی سایت مغازه آنلاین طراحی سایت مفتی طراحی سایت مواد غذاي طراحی سایت مواد غذايی طراحی سایت مواد غذایی طراحی سایت مواد پروتئینی طراحی سایت موسسه علمی طراحی سایت موسسه پژوهشی طراحی سایت نمایشگاه طراحی سایت نمونه کار طراحی سایت نیازمندی طراحی سایت نیاز مندی طراحی سایت وبلاگ طراحی سایت وبلاگ رایگان طراحی سایت پارس طراحی سایت پارس وب طراحی سایت پرتال طراحی سایت پرتال رایگان طراحی سایت پرداخت آنلاین طراحی سایت پلان معماری طراحی سایت پژوهش طراحی سایت پژوهشی طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت کافه طراحی سایت کافی طراحی سایت کافی شاپ طراحی شرکتی طراحی صرافی طراحی صنعطی طراحی عکاسی طراحی قدرتمند سایت طراحی نمایشگاه سایت طراحی وب سایت آتلیه طراحی وب سایت آگهی طراحی وب سایت تبلیغاتی طراحی وب سایت حرفه ای طراحی وب سایت رایگان طراحی وب سایت رستوران طراحی وب سایت سازمانی طراحی وب سایت شخصی ارزان طراحی وب سایت شخصی استاد طراحی وب سایت شخصی رایگان طراحی وب سایت صرافی طراحی وب سایت صنعتی طراحی وب سایت علمی طراحی وب سایت عکاسی طراحی وب سایت عکس طراحی وب سایت غرفه طراحی وب سایت فروشگاهی طراحی وب سایت مجانی طراحی وب سایت معماری طراحی وب سایت مواد غذایی طراحی وب سایت نمایشگاه طراحی وب سایت نیازمندی طراحی وب سایت پرتال طراحی وب سایت کافه طراحی وب سایت کافی شاپ طراحی وب صرافی طراحی وب علمی طراحی وبلاگ شخصی طراحی وبگاه صرافی طراحی پرتال طراحی پرتال خبری طراحی پرتال خبری رایگان طراحی پرتال سازمانی طراحی یک وب سایت شخصی طراخی وب سایت عملکرد سیستم مدیریت محتوا عنوان در سئو عنوان مطلب چیست عکس HTML5 عکس سئو فایده خبرنامه فرآیند حبرنامه فروشگاه اینترنتی فضا فضای رایگان فضای مجانی فیری بک لینک قرار دادن بازی در فایر فاکس قوی کردن سایت لود نشدن پیخوان وردپرس لود نشدن پیشخوان لیست سایت بک لینک لیست سایت های بک لینکی لینک dofollow چیست لینک nofollow چیست لینک پشتبان لینک پشتوانه لینک پشتیبان چیست مجاني محبوب سازی خود محبوب سازی سایت محبوبیت در بینگ محبوبیت در گوگل محبوبیت مطالب محتوا خبرنامه محتوای مفید سایت مدیریت سایت مدیریت محتوا cms مدیریت محتوا سایت مدیریت محتوا چیست مزایا طراحی سایت رایگان مزایای سیستم مدیریت محتوا cms مزیت خبرنامه مشکل wp-login وردپرس مشکل لود نشدن wp-admin مشکل لوگین وردپرس مطالب جالب برای گوگل مطالب سایت را قوی کنید مطالب مفید برای گوگل مطالب کپی امتیاز منفی سایت معرفی cms معرفی html معرفی HTML5 معرفی wcms معرفی سرویس گوگل وب مستر معرفی سیستم مدیریت محتوا معرفی طراحی HTML5 مقاله cms مقاله HTML5 مقاله بک لینک مقاله سئو مقاله فارسی گوگل میزبان وب چیست نصب مدیریت محتوا نصب وردپرس نصب وردپرس آموزش نمایشگاه سایت نمونه طراحی سایت صنعتی نیاز مخاطبین سایت هاست هاست ایری رایگان هاست رایگان هاست رایگان سایت هاست سایت هاست سی پنل رایگان هاست فیری هاست قوی سایت هاست مجانی هاست وارز هاست وارز رایگان هاست وب سایت هاست چیست هزینه طراحی سایت عکاسی وارد نشدن پیشخوان وردپرس وب برندینگ وب سایت تبلیغاتی وب سایت سکوریتی وب سایت فروشگاه اینترنتی وب سایت پرتال سازمانی وب سکیوریتی وبلاگ خود را معروف کنید وبلاگ را محبوب کنید وردپرس 5 وردپرس فارسی 5 وردپرس فارشی وردپرس ورژن 5 ورود به هاست ويستا پنل پارس وب پارس وب طراحی پرتال چیست؟ چجوری وردپرس نصب کنم کد بنر 3 گوش محرم کد بنر تسلیت محرم کد بنر سه گوش محرم کد بنر محرم کد بنر محرم برای وبلاگ کلمات کلیدی سئو گام های اساسی در نوشتن خبرنامه گوگل سیو گوگل وبستر گوگل وبمستر گوگل وب مستر مقاله گوگل وب مستر چیست یاد گیری سئو
تمامی حقوق برای پارس وب محفوظ می باشد